top of page
Beata Sekuła

JĘZYK ANGIELSKI: Dobre maniery a faux pa – komiks

Zaktualizowano: 4 wrz 2022

  1. przedmiot: Język angielski

  2. klasa/poziom językowy: B1/B2

  3. przewidywany czas: 30 min

  4. składowa kompetencji: wizualizacja problemu

  5. cele zadania:

Uczniowie:

· będą wyrażać opinię na temat dobrych manier

· utrwalą użycie czasownika modalnego should

· przyswoją rutynę myślenia wizualnego Identify Feel Imagine


6. przebieg zadania

a) Uczniowie zostają podzieleni na 5 grup

a) Uczniowie, używając czasownika should, opisują, jak okazywać dobre maniery podczas: witania się, randki, obiadu w czyimś domu; posiłku w restauracji ze znajomymi; używania mediów społecznościowych – jeden temat dla jednej grupy.

b) IDENTIFY: Uczniowie mają za zadanie zidentyfikować problem, który może się pojawić w czasie takich spotkań (możliwe faux pas) i opisać sytuację w jednym lub dwóch zdaniach. Przykład: Sally visited her friend Sue but when she entered, she forgot to take her shoes off and left muddy footprints/ While having a meal at the restaurant, all three friends agreed to split the bill. John, however, strongly objected, as he only ordered a glass of water.

c) FEEL Uczniowie dokładnie nazywają uczucia wymyślonych bohaterów i opisują ich przyczynę. Przykład: Sally felt extremely embarrassed, because she forgot to take her shoes off.

d) IMAGINE Uczniowie wymyślają min. dwa możliwe scenariusze danego zajścia i przedstawiają je w formie komiksu. Komiks można narysować lub skorzystać ze strony www.storyboardthat.com lub www.canva.com

e) Uczniowie decydują, który scenariusz ma najwięcej zalet i odpowiadają na pytanie, czy ma tez jakieś wady.


7. pomoce dydaktyczne (materiały)

· kartka papieru i kolorowe pisaki

· gotowy szablon komiksu (zał.)


grafika: Canva




Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page